مروری بر در و پنجره و انواع و اجزای آنها

مطالب دیگر:
📝پلان معماری ساختمان 3 طبقه 200 متری📝نقشه های سازه ای ساختمان 5 طبقه📝نقشه های سازه ای ساختمان 5 طبقه بتنی📝پلان معماری ساختمان مسكونی 2 طبقه + پلان 3D📝ترجمه مقاله isi عوامل موثر بر نگرش و علاقه به خرید مارک های تجاری لوکس تقلبی در میان مصرف کنندگان کشور اندونزی📝ترجمه مقاله isi رابطه سرعت برشی درجه حرارت ،روابط کاهندگی و ویسکوزیته در قسمت کم عمق از گوشته📝ترجمه مقاله ترکیبی از استقرار کارکرد کیفیت و فرایند شبکه تحلیلی برای ارزیابی پروژه توسعه مجدد شهری📝ترجمه مقاله سازگار کردن تکنولوژی مدیریت ارتباط با مشتری📝ترجمه مقاله چارچوبی یکپارچه جهت مدیریت ریسک برون سپاری📝ترجمه مقاله مروری بر ادبیات پیشین مهندسی مجدد فرآیندها📝ترجمه مقاله طراحی و ارزیابی یک ایفای نقش آنلاین در مدیریت تعارض📝ترجمه مقاله اقتباس دولت الكترونیك در سه كشور آمریكای لاتین: آرژانتین، برزیل و مكزیك📝ترجمه مقاله تاثیرات پویای چرخه های تجاری بر روابط تجاری📝ترجمه مقاله سیستم­های مدیریت کارمند و بافت­های سازمانی📝ترجمه مقاله تحقق بخشی مزیت رقابتی مدیریت روابط کارکنان با استفاده از فن آوری اطلاعات📝ترجمه مقاله شرایط انعطاف پذیر کاری و کاهش سطوح اعتماد📝ترجمه مقاله تاثیرعوامل انسانی بر مدیریت بحران در سازمانها📝ترجمه مقاله تأثیر تعهد سازمانی و رفتار شهروندی سازمانی روی قصد جابجایی کارکنان📝ترجمه مقاله توانمندسازی سازمانی و روانی (روان­شناختی) در ارتباط بین مدیریت منابع انسانی و عملکرد📝ترجمه مقاله رفتار شهروندی سازمانی
مروری بر در و پنجره و انواع و اجزای آنها|30017220|lzn
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان مروری بر در و پنجره و انواع و اجزای آنها را مشاهده می نمایید.

فرمت فایل: word

تعداد صفحات: 17

در: به طور كلي از ساختمان گفته مي شود كه با بازو و بسته شدن فضاهاي داخلي و خارجي رابه هم مربوط مي ناميد .ودر بعضي از مولرد نيز عبور نور و تبادل هوا را ممكن يا نا ممكن مي نمايد. وظيفه اوليه در ايجاد امكان دسترسي است و از جمله مقاومت و پايداري – حفظ حريم خصوصي و ايمني – عايق حرارتي و صوتي – حفظ محيط از باد و باران .

قسمتهاي مختلف در عبارتند از :

لنكه در: قسمتي كه درون چهار چوب قرار مي گيرد .

قاب : همان چهار چوب در .

آستانه : قسمت پتييني قاب در.

كتيبه : قسمتي از در يا پنجره كه در قسمت بالايي در مانند شكل مقابل قرار مي گيرد و ممكن است بازشو ثابت باشد .

وادار : تقسيم كننده لنگه در به دو يا چند قسمت .

بائو : واردار عمودي طرفين در يا پنجره كه قفل و لولا نيز به آن متصل و يا درون آن قرار مي گيرد را بائو مي گويند.

قيدهاي فوقاني و تحتاني : وادارهاي بالا وپايين .

تنكه : قسمت صفحه مانندي از در كه مابين دو وادار قرار گيرد را تنكه گويند.

پاخور : يال پاييني لنگه در كه معمولاً پهنتر از يالهاي جانبي بوده و به منظور جلوگيري از صدمه ديدن در از ضربه پيش بيني مي شود .

شيشه خور : قسمتي از يالهاي دركه شيشه را بر روي آن تكيه مي دهند .

دماغه : قسمتي از لنگه در كه روي نماي قاب قرار مي گيرد .

زهوار : قسمتي از در كه به منظور زينت يا درز گيري و يا سهولت نصب شيشه بر روي در يا پنجره نصب مي گردد.

يراق : قسمتي از لوازم در است كه به منظور باز وبسته شدن و قفل كردن در مانند لولا ،دستگيره ،….. به كار مي رود؟

انواع در :

برحسب شرايط زير داراي انواع مختلفي هستند.

محل قرارگيري : درها از نظر محل قرار گيري به دو دسته كلي درهاي خارجي و درهاي داخلي تقسيم مي گردند.

تعداد لنگه : يك لنگه،دو لنگه 3 جهت بازشو : مانند درهاي يك لنگه از نظر محل قرار گيري لولا به درهاي راست كه با دست راست به سمت خارج باز مي شود ودرهاي چپ كه با دست چپ به سمت خارج باز مي شوند . معمولاً بازشوها به طرف داخل است و جزء محل هاي كه از 20 نفر بيشتر جمعيت داشته باشد .كه در اين صورت به سمت خارج باز مي شود .

مصالح مورد استفاده در درها :

درهاي چوبي : معمولاً براي فضاهاي داخلي

درهاي فولادي : به عنوان درهاي خارجي

درهاي آلومينيومي : با توجه به مقاومتي كه در برابر رطوبت دارند براي فضاهاي مرطوب استفاده مي شوند .

درهاي شيشه اي : اين نوع درها كه از شيشه هاي ضخيم و آبديده ساخته شده اند معمولاً در فضاهاي تجاري و اداري و در مكانهايي كه حفظ محرميت داخلي مورد نظر نباشد پيش بيني مي شوند .

درهاي پلاستيكي : اين نوع مصالح كه به تازگي وارد صنعت ساختمان شود است به سرعت جاي مصالح مختلف را پر مي كند درهاي ساخته شده از مقاطع pvc مخصوصاً در مكانهاي مرطوب پيشنهاد مي شود .

انواع ديگر درها عبارتند از :

درهاي با لولاي كنار : درها با لولا هاي محوري ـدرها با لولاي دورانه .

درهاي كشويي : اغلب به منظور جلوگيري از به هدر رفتن فضاها از اين نوع درها و بيشتر در كارخانه ها و كارگاههاي صنعتي استفاده مي گردد.

در هاي آكاردئوني : اين درها نيز به منظور جلوگيري از به هدر رفتن فضاها مورد استفاده قرار گرفته و اغلب در مكانهاي صنعتي و گاراژ ها استفاده مي گردد.